Սեպտեմբերի 20-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,2 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 373.5 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 373.5 դրամ:
Սեպտեմբերի 20-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 374.47 դրամ` սեպտեմբերի 19-ի համեմատ նվազելով 0.40 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 511.83 դրամ` ավելանալով 0.13 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.22 կետով` կազմելով 11.91 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 20 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,2 млн. по среднему курсу 373,5 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 373,5 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 20 сентября составил 374,47 драма, сократившись по сравнению с 19 сентября на 0,40 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 511,83 драма, увеличившись на 0,13 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,22 – до 11,91 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.