Հայաստանի կառավարությունը սեպտեմբերի 22-ի նիստում փոփոխություններ է կատարել առավել վաղ ընդունած որոշման մեջ, որի համաձայն «Զվարթնոց» օդանավակայանին հանձնվելու է 0,77 հա հողատարածք նախկին 0,47 –ի փոխարեն անհատույց օգտարգործման համար:
Դրա հետ կապված` վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ այդ կառավարական որոշմամբ սկսվում է նոր ծրագիր, որի համաձայն «Զվարթնոց» օդանավակայանին կից բնակելի շենքերի տեղում լինելու է ազատ տնտեսական գոտի: «Դրա համար անհրաժեշտ է տեղափոխել երկու բնակելի շենք: Կոնցեսիոներին մենք տրամադրում ենք նոր տարածք, որտեղ կառուցվելու են շենքեր բնակիչներին նոր բնակարաններ տեղափոխելու համար»,- ասել է նա:

22 Сентябрь 2011 - 08:52 AMT
Правительство Армении на заседании 22 сентября внесло изменения в свое раннее принятое решение, согласно которому ЗАО «Международные аэропорты – Армения» (аэропорт «Звартноц») будет передано 0,77 га земель против прежних 0,47 на безвозмездное пользование.
В связи с этим премьер-министр Армении Тигран Саркисян отметил, что данным правительственным решением начинается новая программа, согласно которой при аэропорте «Звартноц» будет построена свободная экономическая зона. «Для этого необходимо два жилах здания переместить. Концессионеру мы предоставляем новую территорию, где будут поострены здания для перемещения жителей в эти новые квартиры», – сказал он.