Հայաստանի կառավարությունը սեպտեմբերի 22-ի նիստում փոփոխություններ է կատարել առավել վաղ ընդունած որոշման մեջ, որի համաձայն «Զվարթնոց» օդանավակայանին հանձնվելու է 0,77 հա հողատարածք նախկին 0,47 –ի փոխարեն անհատույց օգտարգործման համար:
Դրա հետ կապված` վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ այդ կառավարական որոշմամբ սկսվում է նոր ծրագիր, որի համաձայն «Զվարթնոց» օդանավակայանին կից բնակելի շենքերի տեղում լինելու է ազատ տնտեսական գոտի: «Դրա համար անհրաժեշտ է տեղափոխել երկու բնակելի շենք: Կոնցեսիոներին մենք տրամադրում ենք նոր տարածք, որտեղ կառուցվելու են շենքեր բնակիչներին նոր բնակարաններ տեղափոխելու համար»,- ասել է նա:

At September 22 sitting, the Armenian government resolved to transfer 0,77 hectares of land to Zvartnots airport, introducing amendments to the earlier resolution, stipulating for 0,47 hectares.
According to Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan, the government initiated a new program envisaging construction of an airport-adjacent “free economic zone”. To achieve the goal, 2 residential buildings are to be shifted; a concessionary will be provided with a new territory for construction of the buildings.