Վրաստանի գազատրանսպորտային ընկերությունը պաշտոնապես տեղեկացրել է «ՀայՌուսգազարդին»` սեպտեմբերի 22-ին ժամը 11:00-ից Հայաստան բնական գազի մատակարարումը ժամանակավորապես դադարեցնելու մասին: Վրացական ընկերությունը նախատեսում է իրականացնել Սագուրամո-«Կրասնի Մոստ» 1000 մմ մայրուղային գազատարի նոր հատվածի միացման աշխատանքներ՝ Թբիլիսիի շրջատար ավտոճանապարհի վերակառուցման հետ կապված: Նախատեսվում են նաեւ սողանքային հատվածի վերանորոգման եւ գազի արտահոսքի վերացմանն ուղղված աշխատանքներ:
Աշխատանքների ավարտի մասին վրացական կողմը կտեղեկացնի լրացուցիչ:
Այս ընթացքում հանրապետության սպառողների գազամատակարարումը կիրականացվի պահուստային ռեզերվների հաշվին` առանց սահմանափակումների, հայտնում է «ՀայՌուսգազարդի» մամլո ծառայությունը:

22 Сентябрь 2011 - 08:53 AMT
Газотранспортная компания Грузии официально оповестила «АрмРосгазапром» о временном прекращении подачи газа в Армению с 11:00 часов 22 сентября. Грузинская компания планирует проведение работ по подключению нового участка магистрального газопровода Сагурамо – «Красный Мост» диаметром 1000 мм, связанного с реконструкцией обводной автомобильной дороги г. Тбилиси.
Запланированы также реабилитационные работы оползневого участка и работы по ликвидации утечек газа. О завершении работ и восстановлении поставки газа грузинская сторона сообщит дополнительно.
«В этот период газоснабжение потребителей республики будет осуществляться без ограничений за счет внутренних резервов», – говорится в сообщении пресс-службы ЗАО «АрмРосгазапром».