Սեպտեմբերի 19-23-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 70,423,874 ԱՄՆ դոլար 373.49 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 78,801,304 ԱՄՆ դոլար 374.89 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 9,750,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 375.72 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 850,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 373.72 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Սեպտեմբերի 12-18-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 25 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 28 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

23 Сентябрь 2011 - 11:26 AMT
С 19 по 23 сентября на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 70,423,874 долларов США по 373.49 драма/1 доллар США и продано 78,801,304 долларов США по 374.89 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 9,750,000 долларов США по 375.72 драма/1 доллар США. За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 850,000 долларов США по 373.72 драма/1 доллар США.
С 12 по 18 сентября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 25 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 28 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.