Սեպտեմբերի 19-23-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 70,423,874 ԱՄՆ դոլար 373.49 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 78,801,304 ԱՄՆ դոլար 374.89 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 9,750,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 375.72 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 850,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 373.72 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Սեպտեմբերի 12-18-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 25 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 28 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

USD 70,423,874 was bought at an average price of AMD 373.49/USD 1 and USD 78,801,304 sold at an average price of AMD 374.89/USD 1 at the Armenian foreign currency market on September 19-23.
Deals amounting to USD 9,750,000 at an average price of 375.72 /USD 1 were concluded at NASDAQ OMX Armenia during the reporting period.
At the same time, deals amounting to USD 850,000 at an average price of 373.72 /USD 1 were concluded at the inter-bank market.
From September 12-18, 2011, AMD loans granted by banks totaled 25 bln, while USD loans amounted to 28 mln, the press service of the Central Bank of Armenia reported.