Հայաստանի ֆինանսների նախարարությունը ՀՀ կառավարության քննարկմանն է ներկայացրել «ՀՀ 2012 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը, որով առաջարկվում է հաջորդ տարվա պետական բյուջեն հաստատել եկամուտների գծով` 910 մլրդ դրամ, ծախսերի գծով` 1,04 տրլն դրամ և դեֆիցիտը` 132.5 մլրդ դրամ:
ՀՀ ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայության հաղորդագրության համաձայն, 2012 թվականին կառավարությունը ծրագրում է 732 մլրդ դրամի հարկային վճարներ, 142 մլրդ դրամի սոցիալական վճարներ, ինչպես նաև 14,8 մլրդ դրամի պաշտոնական գրանտեր հավաքել:

28 Сентябрь 2011 - 13:27 AMT
Министерство финансов Армении представило на рассмотрение в правительство проект закона РА «О государственном бюджете на 2012 год», согласно которому предлагается доходы государственного бюджета утвердить на уровне 910 млрд драмов, расходы – 1,04 трлн драмов, а дефицит – 132,5 млрд драмов.
Согласно сообщению пресс-службы Минфина РА, в 2012 году правительство планирует собрать 732 млрд драмов налоговых поступлений, 142 млрд драмов социальных выплат, а также официальные гранты на сумму 14,8 млрд драмов.