Սեպտեմբերի 29-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 100,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 373 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 373 դրամ:
Սեպտեմբերի 29-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 371.35 դրամ` սեպտեմբերի 28-ի համեմատ ավելանալով 1.97 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 506.71 դրամ` ավելանալով 2.95 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.03 կետով` կազմելով 11.66 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 29 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $100 тыс. по среднему курсу 373 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 373 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 29 сентября составил 371,35 драма, увеличившись по сравнению с 28 сентября на 1,97 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 506,71 драма, увеличившись на 2,59 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,03 – до 11,66 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.