2011թ-ի սեպտեմբերի 26-ից 30-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 86,682,904 ԱՄՆ դոլար 370.67 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 96,265,097 ԱՄՆ դոլար 372.01 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱե ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 9,075,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 370.22 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,750,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 370.22 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Սեպտեմբերի 19-25-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 24.0 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 29.4 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղրոդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

USD 86,682,904 was bought at an average price of AMD 370.67 /USD 1 and USD 96,265,097 sold at an average price of AMD 372.01 /USD 1 at the Armenian foreign currency market on September 26-30.
Deals amounting to USD 9,075,000 at an average price of 370.22 /USD 1 were concluded at NASDAQ OMX Armenia during the reporting period.
At the same time, deals amounting to USD 1, 750,000 at an average price of 370.22 /USD 1 were concluded at the inter-bank market.
From September 19-25, 2011, AMD loans granted by banks totaled 24 bln, while USD loans amounted to 29,4 mln, the press service of the Central Bank of Armenia reported.