ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջինը ՀՀ տարածքում ներդրեց «Cash Back» ծառայություն արտոնյալ ժամանակահատվածով վարկավորման բոլոր վարկային քարտերի համար: «Cash Back» ծառայությունը ֆինանսական պարգևատրում է հաճախորդին արտոնյալ ժամանակահատվածով վարկավորման վարկային քարտով կատարած անկանխիկ գնումների գումարի 15%-ի չափով: «Cash Back» բացառիկ ծառայությունը ներառում է օգտակարը հաճելիի հետ, հնարավորություն տալով հաճախորդին ստանալ եկամուտ քարտով իրականացված վճարումներից: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Visa Calssic, Visa Gold և այլ արտոնյալ ժամանակահատվածով վարկավորման քարտերի քարտապանները առևտրի կետերում քարտերով վճարելիս կարող են օգտվել «Cash Back» ծառայությունից, իր հաշվեհամարին ետ ստանալով ծախսված գումարի 1%-ը:
Սույն թվականի հոկտեմբերի 3-ից սկսած ծառայությունը հասանելի է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի արտոնյալ ժամանակահատվածով վարկային քարտերի բոլոր քարտապաններին: «Cash Back» ծառայությունն անվճար է:
Բանկի Մանրածախ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Ա. Խաչատրյանի խոսքով, հոկտեմբերից ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն իր հաճախորդներին կառաջարկի նոր ծառայություն «Cash Back»: «Տվյալ ծառայությունը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի վարկային քարտերի բոլոր քարտապաններին հնարավորություն կտա աշխարհի բոլոր առևտրի կետերում անկանխիկ գործարքներ կատարելիս հաշվեհամարին ետ ստանալ գնումների գումարի 1%-ը: Բացի այդ նրանք հնարավորություն կունենան աշխարհի ավելի քան 15.000 ընկերություններում օգտվել զեղչերից և հեշտությամբ հաշվեգրել իրենց քարտային հաշիվները ցանկացած Telcell վճարային տերմինալներով: Վտահ եմ, որ այս ծառայությունը մեծ պահանջարկ կունենա մեր հասարակության մոտ»,- նշել է նա:
Մանրամասն տեղեկություն «Cash Back» ծառայության մասին կարելի է ստանալ Բանկի պաշտոնական կայքից` www.vtb.am կամ զանգահարելով Բանկի միասնական տեղեկատվական հեռախոսահամարով:

ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” первый на территории Армении внедрил услугу “Cash Back” для всех кредитных карт с льготным периодом кредитования.
Услуга “Cash Back” – это финансовое вознаграждение клиента в размере 1%-а от суммы совершенных безналичных платежей по кредитным картам с льготным периодом кредитования. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, все владельцы кредитных карт с льготным периодом кредитования VISA Classic, VISA Gold и других карт банка при оплате покупок картой в торговых точках могут воспользоваться исключительной услугой “Cash Back”, получая 1% от потраченной суммы обратно на свой карточный счет.
Начиная с 3-го октября 2011 года услуга доступна всем картoдержателям кредитных карт “Банка ВТБ (Армения)” с грейс периодом. Услуга “Cash Back” бесплатна.
“Данная услуга позволяет картодержателям кредитных карт “Банка ВТБ (Армения)”, совершая безналичные операции во всех торговых точках мира, получать 1% от суммы покупок обратно на карточный счет, имея также возможность воспользоваться скидками в более чем 15 000 компаниях по всему миру и легко пополнять карточный счет через любой платежный терминал TelCell. Уверен, что данный продукт будет пользоваться большим спросом среди нашего населения”, – сказал директор департамента развития розничного бизнеса “Банка ВТБ (Армения)” Артак Хачатрян.