Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը Իտալիայի Վենետո մարզի, Վենետիկի առևտրի պալատի և Սուրբ Ղազարի Մխիթարյան միաբանության հետ համատեղ, 2011 թվականի հոկտեմբերի 4-ին Վենետիկում կազմակերպել է Հայաստանի Հանրապետության և Վենետո մարզի միջև զբոսաշրջության խթանմանը նվիրված աշխատանքային համաժողով: Համաժողովին մասնակցում են երկու երկրների շուրջ 55 ընկերություններ: Նոյեմբեր ամսին նախատեսվում է պատասխան համաժողովի կազմակերպումը Երևանում:
Համաժողովին բացման խոսքով հանդես եկավ ՀԱՄՀ գործադիր տնօրեն Արման Խաչատուրյանը և ներկայացրեց զբոսաշրջության ոլորտում Վենետո-Հայաստան համագործակցության զարգացման հնարավոր ուղիները:
Հանդիպումներ են նախատեսված մարզային իշխանությունների ներկայացուցիչների Վենետիկի առևտրի պալատի նախագահի և տեղի հայ համայնքի հետ, հաղորդում է Ազգային մրցունակության հիմնադրամի մամլո ծառայությունը:

On October 4, National Competitiveness Foundation of Armenia (NCFA) organized a Venice-hosted conference for Armenia – Veneto cooperation in tourism development.
The initiative was supported by Italian region of Veneto, Venice Area Chamber of Commerce and St. Lazarus’ Mekhitarist Order.
The event hosted representatives of 55 companies; meetings with Veneto officials, the chairman of Venice Area Chamber of Commerce and local Armenian community are scheduled.
Yerevan was selected as the next conference venue; the event is due November, NCFA press service reported.