«Հարավկովկաասյան երկաթուղի» ընկերությունում հոկտեմբերի 10-ից սկսվում է 2011-2012 թթ. աշնանային և ձմեռային շրջանում աշխատանքի երկաթուղու կադրերի և տնտեսությունների պատրաստվածության մակարդակի զննումը: Ինչպես հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը, հատուկ ստեղծված հանձնաժողովը` ընկերության գլխավոր տնօրեն Շևկետ Շայդուլլինի գլխավորությամբ, մասնավորապես, կստուգի ձեռնարկությունների աշխատանքի հիմնական ցուցանիշների կատարումը, հաստիքացուցակները, կանխարգելման միջոցառումների արդյունքները, կայարանային տնտեսությունների վիճակը:
Հոկտեմբերի 10-ից մինչև նոյեմբերի 30-ը նաև կանցնի լոկոմոտիվների և մոտոր-վագոնային շարժակազմի աշնանային զննումը: Հանձնաժողովները կստուգեն լոկոմոտիվների և վագոն-մոտորային շարժակազմի ամբողջ պարկը, բացառությամբ վերանորոգմանը սպասող և պարկից դուրս գրման ենթակա շարժակազմից:
Աշնանային զննման ժամանակ հատուկ ուշադրություն է դարձվելու հակահրդեհային համակարգին, գնացքների անվտանգ երթևեկությունն ապահովող սարքերին:

На ЮКЖД с 10 октября начинается проведение комиссионного осмотра по подготовке хозяйств и кадров к работе в осенне-зимний период 2011-2012 гг.
Как сообщает пресс-служба компании, комиссия во главе с генеральным директором ЗАО «ЮКЖД» Шевкетом Шайдуллиным проверит, в частности, данные по выполнению показателей работы различных предприятий, их штатные расписания, результаты профилактической работы, содержание станционных хозяйств.
Также с 10 октября по 30 ноября пройдет осенний комиссионный осмотр локомотивов и мотор-вагонного подвижного состава ЮКЖД. Осмотру подлежит весь парк локомотивов и мотор-вагонного подвижного состава, кроме ожидающего исключения из инвентарного парка и отправки на ремонт.
При проведении осеннего осмотра особое внимание будет уделено состоянию систем противопожарной безопасности, устройствам и оборудованию, обеспечивающим безопасность движения поездов.