Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան ՓԲԸ գլխավոր գրասենյակում հոկտեմբերի 5-ին կկայանա առևտրի ֆինանսավորման ծառայությունների երկրորդ` 2010 թվականի Լավագույն հաճախորդների մրցանակաբաշխության պաշտոնական արարողությունը:
Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆֆորդը հավաստագրեր և կորպորատիվ խորհրդանշական հուշանվերներ կհանձնեն հինգ հաճախորդների: Մրցանակները կհանձնվեն հետևյալ անվանակարգերում` Լավագույն Հաճախորդ ` Միջազգային առևտրի մրցանակ; Լավագույն Հաճախորդ` Նորարարական առևտրի մրցանակ; Լավագույն Հաճախորդ` Նորեկ հաճախորդ առևտրի մրցանակ; Լավագույն Հաճախորդ ` Գլխավոր գործադիր տնօրենի մրցանակ; Լավագույն Հաճախորդ` Գլխավոր մրցանակ:
«Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի Առևտրի ֆինանսավորման կարևորագույն նպատակներից է ավելի քիչ ծախսերով բարձրորակ ծառայությունների տրամադրումը: Առևտրի ֆինանսավորման բաժինը մնում է ողջ աշխարհում Էյչ-Էս-Բի-Սի-ի գործունեության կարևորագույն ուղղություններից մեկը, և Հայաստանը այս առումով լավ հնարավորություններ ունի իր ավանդը բերելու Էյչ-Էս-Բի-Սի Խմբի հետագա հաջողություններին: Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանին բաժին է ընկնում առևտրի ֆինանսավորման շուկայի 40 տոկոսը, ինչը բարձր ցուցանիշ է, սակայն սահմանափակվել այս ձեռքբերումով բանկը չի պատրաստվում: Իրականում մեզ հետաքրքրում են բոլոր այն բիզնեսները, որոնց գործունեությունը հատում է Հայաստանի սահմանները», – նշեց Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆֆորդը:
Միջազգային բիզնեսի համար աշխարհի լավագույն բանկը լինելու` Էյչ-Էս-Բի-Սի-ի ռազմավարությանը համապատասխան, այս տարի, շնորհիվ Հայաստանում բանկի ներկայությանը, Էյչ-Էս-Բի-Սի-ի շուրջ 4 տասնյակ հաճախորդների հնարավորություն ընձեռվեց մասնակցել Եվրոպական բիզնես մրցանակաբաշխությանը, նրանցից 3-ը ընտրվել են որպես Հայաստանը ներկայացնող բիզնեսներ և արժանացել «Պատվո Ժապավեն»-ի «Նախագահի Ընտրություն» անվանակարգում:
Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի հաճախորդներին նաև հնարավորություն է ընձեռվել մասնակցել համաեվրոպական համաժողովներին. մեկ հաճախորդ մասնակցել է հունիսին Շանհայում կայացած «Առևտրի Փոխանակմանը» և երկուսը հաջորդ շաբաթ կմեկնեն Համբուրգ` մասնակցելու «Առևտրի Գագաթնաժողովին»:

On October 5, HSBC Bank Armenia cjsc will hold its second Trade Award official ceremony and announce its Best Trade Customers of 2010.
Five customers will each receive Trade Award Certificates and symbolic promotional gifts from Astrid Clifford, HSBC Bank Armenia Chief Executive Officer. Awards will be granted in the following categories: Best Trade Customer – International Trade Award; Best Trade Customer – Innovation Trade Award; Best Trade Customer – Best Newcomer Trade Award; Best Trade Customer – CEO's Special Award; Best Trade Customer – Grand Prix.
The bank continuously puts special emphasis on development and introduction of innovative Trade Finance solutions to enable local companies make a shift from traditional financing instruments to more comprehensive and beneficial solutions. For Armenia it is vital to encourage and support country’s import and export businesses.
“The key objectives for HSBC Trade Finance are providing high quality services with lesser expenses. Trade and Supply Chain remains at the core of HSBC Business across the globe, and Armenia is very well positioned to contribute in further success of the Group. We assess the Bank's 40% trade finance market share as a high result, but we will not stop there. In fact, we are interested in every business that crosses the borders of Armenia,” HSBC Bank Armenia Chief Executive Officer Astrid Clifford said.
In line with the strategy of positioning HSBC as the best bank for international business, this year due to HSBC’s presence in Armenia, 40 of the bank’s customers were provided with the opportunity to participate in the European Business Awards and 3 have been recognized as winners and awarded with a 'Ruban d'Honneur' prize under the category "The Chairman's Selection".
HSBC Armenia clients also had the chance to participate in a pan European "Trade Connection" event in Shanghai in June with one customer, and in the “Trade Summit” event to be held next week in Hamburg with 2 customers, HSBC press service reported.