Ժամը 17:00 Հայաստանի Տրանսպորտի և կապի նախարարության շենքի դիմաց տեղի է ունեցել «Արժանապատիվ տրանսպորտ» քաղաքացիական նախաձեռնության բողոքի ակցիան, որի կազմակերպիչները պահանջում էին Մանուկ Վարդանյանի հրաժարականը: Այդ մասին ասվում է նախաձեռնության տարածած հաղորդագրության մեջ, որի համաձայն, նախաձեռնության ակտիվիստները նախարարի դիմում-հրաժարականի տեքստը փորձում էին հանձնել նախարարին` գցելով այն նախարարության փոստարկղը: Երիտասարդները չկարողացան այն գցել փոստարկղը, քանի որ նախարարության աշխատակիցները ամուր փակել էին նախարարության մուտքի ու նույն շենքում գործող փոստի դռները: Այնուամենայնիվ, նախաձեռնության ներկայացուցիչներից միայն մեկին` Անուշ Քոչարյանին թույլ տվեցին մտնել նախարարության շենք` բանակցելու խնդրի շուրջ` կապված քաղաքացիներին տեղաշարժման համար նորմալ պայմաններով ապահովելու հետ:
Կապի և տրանսպորտի նախարարության մամլո խոսնակ Պետրոս Դեմիրճյանը ցույց տվել արձանագրություն, որտեղ նախաձեռնող խմբի հետևողական աշխատանքի և թեժ գծին ստացված բողոքների շնորհիվ դիտողություն է արվել Շիրակի, Արմավիրի, Արագածոտնի և Լոռու մարզերի երթուղիները սպասարկող ընկերություններին:
Facebook սոցիալական ցանցում ձևավորված »Արժանապատիվ տրանսպորտ» քաղաքացիական նախաձեռնությունը, հաշվի առնելով վերջին օրերին, մասնավորապես` սեպտեմբերի 30-ից մարզերից Երևան եկող տրանպորտի բացակայությունն ու պատկան մարմինների` քաղաքացիների ազատ տեղաշարժվելու իրավունքի զանգվածային խախտման դեպքերը, պահանջում է ՀՀ կապի և տրանսպորտի նախարարի հրաժարականը: Պահանջի մասին հայտարարությունը տարածվել է այսօր` կեսգիշերին: Կոչին միացել են արդեն ֆեյսբուքյան 50-ից ավելի օգտատեր:

4 Октябрь 2011 - 14:14 AMT
Перед зданием Министерства транспорта и связи Армении в 17:00 прошла акция протеста – «Достойный транспорт», организаторы которой требовали отставки главы структуры Манука Варданяна. Об этом говорится в сообщении, поступившем в PanARMENIAN.Net.
Согласно сообщению, членам инициативной группы не удалось передать заявление с требованием об отставке министра, поскольку двери госструктуры были заперты. Тем не менее одна из представительниц акции протеста Ануш Кочарян была приглашена в Министерство транспорта и связи Армении для представления проблемы, связанной с обеспечением граждан нормальными условиями для передвижения.
Представитель министерства Петрос Демирчян сообщил ей, что согласно поступившим жалобам уже составлен протокол, по которому организациям, обслуживающим маршрут Ширакской, Армавирской, Арагацотнской и Лорийской областей, вынесено замечание.
Гражданская инициативная группа «Достойный транспорт» заявляет, что и впредь будет бдительно следить за обслуживанием в транспортной сфере. По данным инициативной группы, в частности, 30 сентября маршрут из областей в Ереван не был организован, что привело к массовому ажиотажу.