«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ Ուղևորափոխադրումների տնօրինության տվյալների համաձայն, 2011 թվականի ամառային սեզոնի ընթացքում Երևան-Բաթումի-Երևան չվերթով գործող «Արմենիա» ֆիրմային գնացքի ծառայություններից օգտվեցին 42 հազար ուղևոր: Անցյալ ամառ գնացքի ուղևոր էին դարձել 39 հազար մարդ:
Այս տարվա հուլիսից գնացքի տոմսերն առաջին անգամ վաճառվեցին նաև Արցախում: Ամբողջ սեզոնի ընթացքում հանրապետության բնակիչները ձեռք էին բերել գնացքի 118 տոմս:
«Արմենիա» ամենօրյա ֆիրմային գնացքը գործում էր հունիսի 15-ից մինչև սեպտեմբերի 30-ը: Գնացքի ուղևորները Հայաստանի մայրաքաղաքից հասնում էին Բաթումի 16 ժամ 37 րոպեում, իսկ Բաթումից Երևան՝ 16 ժամ 55 րոպեում: Ֆիրմային գնացքի ուղևորության ժամանակը հնարավոր էր եղել կրճատել երկաթուղային գծերի և շարժակազմի թարմացման շնորհիվ:
Այս տարի գնացքի տոմսերը վաճառվում էին միջազգային գնացքների տոմսերի վաճառքի «Օրիոն» ավտոմատացված համակարգի օգնությամբ: Դա թույլ տվեց բացառել տոմսերի կրկնակի վաճառքի դեպքերը և խուսափել հերթերից, հաղորդում է ՀԿԵ մամլո ծառայությունը:

5 Октябрь 2011 - 09:26 AMT
Согласно данным, предоставленным Дирекцией пассажирских перевозок ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога», в течение летнего сезона 2011 года услугами фирменного поезда «Армения», курсировавшего по маршруту Ереван-Батуми-Ереван, воспользовались более 42 тысяч пассажиров. Согласно прошлогодней статистике, в летний сезон 2010 года пассажирами поезда стали 39 тысяч человек.
В сообщении пресс-службы ЮКЖД отмечается, что в июле этого года билеты на поезд «Армения» впервые поступили в продажу в Нагорно-Карабахской республике. За сезон жители республики приобрели 118 билетов. Фирменный поезд «Армения» курсировал ежедневно с 15 июня по 30 сентября. Время следования поезда из Еревана в Батуми составляло 16 часов 37 минут, а в обратном направлении – 16 часов 55 минут. Сократить время движения поезда удалось благодаря проводимым на ЮКЖД работам по обновлению железнодорожных путей и подвижного состава.
В этом году билеты на поезд «Армения» реализовывались по автоматизированной системе продажи билетов «Орион», что исключило возможность их повторной продажи и позволило избежать очередей.