2011 թվականի հոկտեմբերի 6-8-ին Իտալիայի Ռիմինի քաղաքում տեղի է ունենալու «TTG INCONTRI» զբոսաշրջային միջազգային ցուցահանդեսը, որին Հայաստանը կներկայացնի Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը հայկական 8 զբոսաշրջային ընկերությունների հետ համատեղ: Մասնակիցների թվում ընդգրկված է նաև Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը:
Իտալիան առանձնահատուկ կարևորություն ունի Հայաստանի համար, քանի որ այն սահմանվել է թիրախային շուկա Հայաստանի զբոսաշրջության զարգացման համար:
Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը շարունակելու է առաջմղման ջանքերը Արցախի` որպես զբոսաշրջավայրի միջազգային ճանաչելիության և դեպի Արցախ միջազգային զբոսաշրջային հոսքերի խթանման ուղղությամբ, հաղորդում է Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի մամլո ծառայությունը:

5 Октябрь 2011 - 09:37 AMT
Фонд национальной конкурентоспособности Армении и 8 армянских туристических компаний будут представлять Армению на международной туристической выставке TTG INCONTRI, которая пройдет в итальянском городе Римини 6-8 октября. Как сообщает пресс-служба ФНКА, в числе участников также Нагорно-Карабахская Республика.
Италия имеет особое значение для Армении в контексте развития туризма в республике. «ФНКА продолжит усилия для пропаганды развития туризма в Арцахе и стимулирования туристических потоков в эту республику», – говорится в сообщении.