ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ Արմենիա ֆոնդային բորսայում հոկտեմբերի 5-ին իրագործվել է 700 հազար դոլարի առք և վաճառք 1 դոլարի դիմաց 375,28 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 375,51 դրամ:
Միաժամանակ, հոկտեմբերի 6-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 374,89 դրամ` հոկտեմբերի 5-ի դրությամբ կրճատվելով 0,40 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 501,42 դրամ` ավելանալով 1,27 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,08 կետով` կազմելով 1,57 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

6 Октябрь 2011 - 11:20 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 6 октября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $700 тыс. по среднему курсу 375,28 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 375,51 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 6 октября составил 374,89 драма, сократившись по сравнению с 5 октября на 0.40 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 501,42 драма, увеличившись на 1.27 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.08 – до 11,57 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.