ՀՀ կառավարությունը հոկտեմբերի 6-ին արտագնա նիստում «ՏՈՆՈՒՍ-ԼԵՍ» ՍՊԸ կողմից իրականացվող ներդրումային ծրագրով 2011 թ. սեպտեմբերի 1-ից մինչև 2012 թ. օգոստոսի 1-ը ներառյալ ներմուծվող 300 մլն դրամը գերազանցող արժեքով ապրանքներից հաշվարկվող ԱԱՀ վճարման ժամկետը հետաձգել է մինչև 2014 թ. սեպտեմբերի 1-ը, հավանություն տվել ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության և նշված ՍՊԸ միջև կնքվելիք պայմանագրի նախագծին։
«ՏՈՆՈՒՍ-ԼԵՍ»-ն զբաղվում է դեղերի մանրամեծածախ առևտրային գործունեությամբ և նախատեսում է ՀՀ տարածքում ստեղծել սննդի և դեղերի անվտանգության փորձագիտական լաբորատորիա, որը կունենա միջազգային համապատասխան կառույցների հավատարմագրում։ Ընկերությունը ներմուծելու է ժամանակակից սարքավորումներ, ստեղծելու է ավելի քան չորս տասնյակ աշխատատեղ։

6 Октябрь 2011 - 11:41 AMT
Компания «Тонус-Лес» намерена проводить в Армении экспертизу безопасности продуктов питания и лекарств
Правительство Армении на выездном заседании 6 октября дало согласие заключению соглашения между компанией ООО «Тонус-Лес» и Министерством экономики Армении о продлении выплат НДС до 1 сентября 2014 года. В рамках инвестиционной программы, предусматривающей импорт современного оборудования на сумму более 300 млн драмов, компания, занятая в сфере оптово-розничной торговли лекарств, планирует на территории Армении построить лабораторию по экспертизе продуктов питания и лекарств, которая будет иметь сертификацию соответствующих международных структур. Как отмечается в сообщении правительства Армении, компания инвестирует современное оборудование и создаст более 40 новых рабочих мест.