2011թ. հոկտեմբերի 3-ից 7-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 73,534,841ԱՄՆ դոլար 373.75 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 88,790,595 ԱՄՆ դոլար 375.44 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 10,350,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 376.22 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 7,850,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 375.00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Սեպտեմբերի 26-ից հոկտեմբերի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 33.7 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 56 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

USD 73,534,841 was bought at an average price of AMD 373.75 /USD 1 and USD 88,790,595 sold at an average price of AMD 375.44 /USD 1 at the Armenian foreign currency market on October 3-7.
Deals amounting to USD 10,350,000 at an average price of 376.22 /USD 1 were concluded at NASDAQ OMX Armenia during the reporting period.
At the same time, deals amounting to USD 7,850,000 at an average price of 375.00 /USD 1 were concluded at the inter-bank market.
From September 26- October 2, 2011, AMD loans granted by banks totaled 33,7 bln, while USD loans amounted to 56 mln, the press service of the Central Bank of Armenia reported.