2011թ. հոկտեմբերի 3-ից 7-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 73,534,841ԱՄՆ դոլար 373.75 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 88,790,595 ԱՄՆ դոլար 375.44 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 10,350,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 376.22 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 7,850,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 375.00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Սեպտեմբերի 26-ից հոկտեմբերի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 33.7 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 56 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 3 по 7 октября на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 73,534,841 долларов США по 373.75 драма/1 доллар США и продано 88,790,595 долларов США по 375.44 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 10,350,000 долларов США по 376.22 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 7,850,000 долларов США по 375.00 драма/1 доллар США.
С 26 сентября по 2 октября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 33,7 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 56 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.