Հոկտեմբերի 10-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,800,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 377 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 377 դրամ:
Միաժամանակ, հոկտեմբերի 10-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 375.94 դրամ` հոկտեմբերի 9-ի համեմատ ավելանալով 0.84 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 509.96 դրամ` ավելանալով 60.35 կետոբ, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.03 կետով` կազմելով 11.67 դրամ: Այդ մասին հաղորդում էՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 10 октября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $1,8 млн. по среднему курсу 377 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 377 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 10 октября составил 375,94 драма, увеличившись по сравнению с 7 октября на 0.84 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 509,96 драма, увеличившись на 6.35 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.03 – до 11,67 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.