Այսուհետ Հայաստանում հոկտեմբերի երրորդ կիրակին նշվելու է Գյուղատնտեսության ոլորտի աշխատողի օրը: Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հաղորդել է Հայաստանի գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը: «Հայաստանում առաջին անգամ նշելու են գյուղատնտեսության ոլորտի աշխատողի օրը: Այս տարի այդ օրը նշվելու է հոկտեմբերի 16-ին, ինչը խորհրդանաշական է, քանի որ այդ օրը նշվում է նաև Պարենամթերքի միջազգային օրը»,- հավելել է նա:
Հայաստանի կառավարության 2011-ի ապրիլի 21-ի N538 որոշման համաձայն ամեն տարի հոկտեմբեր ամսի երրորդ կիրակի օրը նշվելու է «ՀՀ գյուղատնտեսության ոլորտի աշխատողի օրը»:

Отныне третье воскресенье октября в Армении будет отмечаться День работника сферы сельского хозяйства. Об этом на пресс-конференции в Ереване сообщил министр сельского хозяйства Армении Серго Карапетян. «В Армении впервые будут отмечать День работника сферы сельского хозяйства. В этом году этот День будет отмечаться 16 октября, что очень символично, поскольку в этот день отмечается также Международный день продовольствия», – добавил он.
Решением правительства Армении от 21 апреля N538 2011 года третье воскресенье октября ежегодно будет отмечаться «День работника сферы сельского хозяйства РА».