Հոկտեմբերի 13-ին և 14-ին ՀՀ կենտրոնական բանկի Ֆինանսական դիտարկումների կենտրոնի և Վերահսկողության վարչության կողմից անցկացվելու է համատեղ դասընթաց` փողերի լվացման և ահաբեկչության ֆինանսավորման (ՓԼ/ԱՖ) կանխարգելման, ինչպես նաև բանկային գործունեության ոլորտներում օրենսդրական պահանջների ու դրանց պրակտիկ կիրառության հետ կապված հարցերի վերաբերյալ:
Դասընթացը նախատեսված է Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում գործող առևտրային բանկերի մասնաճյուղերի ղեկավարների, ինչպես նաև հաճախորդների սպասարկման, ՓԼ/ԱՖ կանխարգելման մեջ ներգրավված աշխատակիցների համար:
Շուշիում անցկացվելիք դասընթացը կազմակերպվում է ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից ֆինանսական համակարգի մասնակիցների կրթմանը և կարողությունների զարգացմանն ուղղված պարբերական գործառնությունների շրջանակներում, հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

12 Октябрь 2011 - 13:03 AMT
ЦБ Армении будет учить представителей банков Арцаха бороться с отмыванием денег и финансированием терроризма
С 13 по 14 октября в городе Шуши пройдет семинар на тему предотвращения отмывания денег и финансирования терроризма, а также по вопросам законодательных требований и их практического применения в сфере банковской деятельности.
Организаторами семинара выступают Центр финансового мониторинга и Контрольного ведомства Центрального банка Армении. Как отмечается в сообщении пресс-службы ЦБ РА, в семинаре примут участие главы филиалов коммерческих банков НКР, а также сотрудники, обслуживающие клиентов и вовлеченные в предотвращение отмывания денег и финансирования терроризма.
«Семинар в Шуши проводится Центробанком Армении в рамках образовательных программ участников финансовой системы и повышения их возможностей», – говорится в сообщении.