Հոկտեմբերի 14-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,4 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 375.25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 375.25 դրամ:
Հոկտեմբերի 14-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 375.16 դրամ` հոկտեմբերի 13-ի համեմատ նվազելով 0.36 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 517.50 դրամ` ավելանալով 1.65 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.10 կետով` կազմելով 12.13 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 14 октября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,4 млн. по среднему курсу 375,25 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 375,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 14 октября составил 375,16 драма, сократившись по сравнению с 13 октября на 0.36 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 517,50 драма, увеличившись на 1.65 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.10 – до 12,13 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.