«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ը մտադիր է մինչև 2011թ. տարեվերջ ավելացնել իր վարկային պորտֆելը (ներառյալ վարկային գծերը) մինչև 70 մլրդ դրամ` ապահովելով տվյալ ցուցանիշի 40%-ից ավել տարեկան աճ:
2011-ի հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ տրամադրված վարկերի (ներառյալ վարկային գծերը) ընդհանուր ծավալը կազմում է 63.8 մլրդ դրամ (ակտիվների 74.6%-ը)`երրորդ եռամսյակում ապահովելով 2.4%, իսկ 9 ամիսների ընթացքում` 29.9% աճ:
Միևնույն ժամանակահատվածում «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ ընդհանուր կապիտալը կազմել է 14.9 մլրդ դրամ, ակտիվները` 85.5 մլրդ դրամ, ընդհանուր պարտավորությունները` 70.6 մլրդ դրամ: 9 ամիսների արդյունքում բանկի զուտ շահույթը կազմել է 683.5 մլն դրամ, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

17 Октябрь 2011 - 07:32 AMT
ЗАО «Арэксимбанк-Группа Газпромбанка» планирует до конца 2011 года увеличить кредитный портфель (включая кредитные линии) до 70 млрд. драмов, обеспечив годовой рост данного показателя на уровне свыше 40%. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, по состоянию на 1 октября 2011 года общий объем выданных банком кредитов(включая кредитные линии) составил 63.8 млрд. драмов (74.6% от активов), с ростом за третий квартал на 2.4 %, а за 9 месяцев – на 29.9%.
По балансовым данным ЗАО «Арэксимбанк-Группа Газпромбанка» общий капитал банка на 1 октября 2011 года составил 14.9 млрд. драмов, активы -85.5 млрд. драмов, обязательства -70.6 млрд. драмов. По итогам 9 месяцев банк обеспечил чистую прибыль в размере 683.5 млн. драмов.