Հոկտեմբերի 18-ին, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ` մասնակցելու Անկախ պետությունների համագործակցության (ԱՊՀ) կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին և Եվրասիական տնտեսական ընկերակցության (ԵվրԱզԷՍ) միջպետական խորհրդի 31-րդ նիստին` կառավարությունների ղեկավարների մակարդակով, հայտնում է կառավարության մամլո ծառայությունը։ Այցի շրջանակում տեղի կունենա Տիգրան Սարգսյանի և Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Վլադիմիր Պուտինի երկկողմ հանդիպումը: Վարչապետը հանդես կգա նաև դասախոսությամբ՝ Սանկտ Պետերբուրգի տնտեսագիտության և ֆինանսների պետական համալսարանում:
Կառավարական պատվիրակության կազմում են ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը և պաշտոնատար այլ անձինք։

17 Октябрь 2011 - 13:25 AMT
Возглавляемая премьер-министром Армении Тиграном Саркисяном правительственная делегация с двухдневным визитом 18 октября отбудет в Санкт–Петербург для участия в работе очередного заседания Совета глав правительств СНГ и 31-ом заседании стран-участниц Евразийского экономического сообщества (ЕврАзЭС) на уровне глав правительств.
Как отмечается в сообщении пресс-службы правительства Армении, в рамках визита в северную столицу России состоится встреча Тиграна Саркисяна с его коллегой Владимиром Путиным. Помимо этого, армянский премьер выступит с лекцией в Санкт-Петербургском государственном университета экономики и финансов.
В составе армянской делегации руководитель администрации правительства Давид Саркисян, министр экономики Армении Тигран Давтян, замминистра МИД Армении Шаварш Кочарян и другие официальные лица.