Հոկտեմբերի 18-ին Երևանում տեղի ունեցավ Ակբա Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկի նոր մասնաճյուղի բացումը: Այսօրվա դրությամբ բանկն ունի 42 բաժանմունք, որոնցից 7-ը մայրաքաղաքում, իսկ մյուսները՝ երկրի մարզերում:
Ելույթ ունենալով նոր բաժանմունքի բացմանը՝ բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ստեփան Գիշյանը նշել է,որ մայրաքաղաքային նոր բաժանմունքը կտրամադրի ծառայությունների ողջ սպեկտրը, իսկ իր տեխնիկական հագեցվածությամբ համապատասխանում է լավագույն եվրոպական չափանիշներին, որպեսզի «հաճախորդներն այնպիսի սպասարկում ստանան, ինչպես Փարիզում, Ցյուրիխում կամ Նյու Յորքում»:
Իր հերթին ՀՀ ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը նշեց, որ Ակբա Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկն առաջատար է առևտրային բանկերի թվում և կարողացել է դիվերսիֆիկացնել իր վարկային պորտֆելը: «Բանկի նոր ֆիլիալը այն բանի ապացույցն է, որ ներդրումները Հայաստանում արդարացված են և որ նրա ֆինանսական համակարգը կայուն է»,-ասել է նա:

18 октября в Ереване состоялась официальная церемония открытия нового филиала ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK. На сегодняшний день банк насчитывает 42 филиала, из которых 7 филиалов расположено в столице, а остальные – в областях страны.
Выступая на открытии нового филиала, генеральный исполнительный директор ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK Степан Гишян отметил, что столичный филиал будет предоставлять весь спектр услуг, присущих банку, а по своей технической оснащенности соответствует лучшим европейским стандартам, «чтобы клиенты здесь получали такое же облуживание, как в Париже, Цюрихе или Нью-Йорке».
В свою очередь, председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян подчеркнул, что ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK является лидером среди комбанков республики, при этом он смог диверсифицировать свой кредитный портфель. «Новый филиал банка – доказательство оправданности инвестиций в Армении и стабильности ее финансовой системы», – добавил он.