«Հայփոստ մարաթոն 2011» ծրագրի շրջանակում հոկտեմբերի 18-ին Արաբկիր համայնքի Կոմիտաս 41 հասցեում տեղի ունեցավ թիվ 0051 փոստային բաժանմունքի վերաբացման պաշտոնական արարողությունը: Ինչպես հաղորդում է ազգային փոստային օպերատորի մամլո ծառայությունը, արարողությանը ներկա էին «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ»-ի և «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի ղեկավարությունը, ինչպես նաև` թաղամասի բնակիչներ:
«Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ»-ի տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանն աշխատողների ուշադրությունը հրավիրեց ավելի լավ ծառայություններ մատուցելու անհրաժեշտության վրա: «Հայփոստ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Հայկ Ավագյանն իր հերթին նշեց, որ այսօր ընթանում է ոչ միայն «Հայփոստ մարաթոն 2011» բաժանմունքների նորացման ծրագիրը, այլև` «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ»-ի ղեկավարությամբ արդեն մեկնարկել է «Հայփոստ»-ի բաժանմունքների սպասարկման որակի բարձրացմանն ուղղված հիմնավոր ծրագիր»:
Արաբկիրի բաժանմունքն ամբողջությամբ նորոգվել և նոր բրենդին է համապատասխանեցվել, նորացվել են աշխատանքային ստանդարտները, փոխվել և նորացվել են ենթակառույցները, տեղադրվել են արդի ծրագրերին համապատասխանող նոր համակարգիչներ, նորացվել է մալուխային համակարգը և այլն:
«Հայփոստ մարաթոն 2011» ծրագրով մինչև տարեվերջ նախատեսվում է վերաբացել 50 բաժանմունք` ինչպես Երևանում (12), այնպես էլ` հանրապետության մարզերում (38): Առաջիկա 5 տարիներին նախատեսվում է «Հայփոստի» նորացված բաժանմունքների և մասնաճյուղերի թիվը հասցնել 250-ի, ավելացնել ժամանակակից փոստային օպերատորներին բնորոշ նոր կոմերցիոն ծառայությունների տեսականին:

В рамках программы «Айпост– марафон-2011» в административном районе Еревана Арабкир, по адресу Комитаса 41, состоялась официальная церемония открытия отремонтированного почтового отделения 0051. Как сообщает пресс-служба национального почтового оператора, в церемонии открытия отремонтированного отделения приняли участие руководство Haypost Trust Management и ЗАО “Айпост”, а также жители района.
Выступая на открытии отделения, директор Haypost Trust Management Пабло Гечиджян отметил важность повышения качества предоставляемых сотрудниками услуг. В свою очередь, и.о. гендиректора ЗАО «Айпост» Айк Авакян отметил, что сегодня не только модернизируются и открываются почтовые отделения «Айпост– марафон-2011», но и реализуется программа, направленная на повышение качества услуг.
Отделение Арабкир было полностью отремонтировано и приведено в соответствие с новым брендом, обновлены технические стандарты, заменены и модернизированы инфраструктуры, установлены соответствующие новым программам компьютеры, обновлена кабельная система, и др.
Компания Haypost Trust Management объявила о запуске программы «Айпост– марафон-2011» по открытию 50 обновленных почтовых отделений на территории Армении. В рамках программы 12 будут открыты в Ереване, а остальные 38 – в областях республики. Более того, в ближайшие 5 лет число отремонтированных почтовых офисов будет доведено до 250.