Հայաստանի փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանի գլխավորած պատվիրակությունը Ստրասբուրգում կմասնակցի Եվրոպայի խորհրդի տեղական և տարածքային իշխանությունների կոնգրեսի 21-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին:
Ինչպես նշվում է ՀՀ ՏԿՆ մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, հոկտեմբերի 19-ին Կոնգրեսի լիագումար նիստում Արմեն Գևորգյանը հանդես կգա ելույթով, նախատեսվում են փոխվարչապետի երկկողմ հանդիպումները Եվրախորհրդի և Կոնգրեսի ղեկավարության հետ:
Կոնգրեսի նստաշրջանի շրջանակում կկազմակերպվի Հայաստանի տեղական ինքնակառավարման համակարգի ձևավորման 15-ամյակին նվիրված ցուցահանդես:

Armenian delegation, led by Vice Prime Minister, Minister of Territorial Administration Armen Gevorgyan will attend the 21st Session of the Congress of Local and Regional Authorities of the Council of Europe due Oct 18-20 in Strasbourg.
On Oct 19, Gevorgyan will deliver a statement at congress' plenary sitting; meetings with CoE and Congress authorities are also on visit agenda.
An exhibit dedicated to the 15th anniversary of local administration system in Armenia will be organised on session sidelines.