2011թ. 3-րդ եռամսյակում «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ում մասնավոր փոխանցումների շրջանառությունը կազմել է 19 679 252 000 դրամ, այդ թվում փոխանցումները Հայաստան կազմել են 8 310 479 000 դրամ, իսկ հանրապետությունից՝ 11 368 773 000 դրամ: Ընդ որում, 2011թ. հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ տարբեր միջազգային վճարային համակարգերի միջոցով առանց հաշիվ բացելու իրականացվել է 3 997 207 000 դրամի փոխանցում, որից դեպի Հայաստան՝ 3 391 538 000 դրամ, Հայաստանից՝ 605 669 000 դրամ: Մինչ տարեվերջ «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբը» մտադիր է ավելացնել մասնավորվ փոխացումները ևս 15 տոկոսով:
Ինչպես հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը, բանկն աշխատում է Contact, Быстрая почта, MoneyGram, MIGOM վճարային համակարգերի հետ: Մինչև տարեվերջ նախատեսվում է համագործակցություն հաստատել նաև «Близко» և «Անելիք» համակարգերի հետ:

За 3 квартал 2011 года оборот частных трансфертов в ЗАО «Арэксимбанк – группа Газпромбанка» составил 19 679 252 000 драмов, из них переводы в Армению 8 310 479 000 драмов, а из республики – 11 368 773 000 драмов. При этом по состоянию на 1 октября 2011 года посредством различных международных платежных систем без открытия счета было осуществлено денежных переводов на общую сумму 3 997 207 000 драмов, из которых в Армению – 3 391 538 000 драмов, а из Армении – 605 669 000 драмов. До конца 2011 года «Арэксимбанк – группа Газпромбанка» планирует увеличить объем частных трансфертов еще на 15 % .
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, «Арэксимбанк – группа Газпромбанка» работает с международными платежными системами Contact, Быстрая почта, MoneyGram, MIGOM. До конца года планируется подключение к международным системам денежных переводов «Близко» и «Анелик», а в 2012 году – к системе «Газпром-экспресс». Единоличным акционером ЗАО «Арэксимбанк – Группа Газпромбанка» выступает ОАО «Газпромбанк» (РФ).