Ձգտելով իր հաճախորդներին առաջարկել դրամական միջոցների տեղաբաշխման ամենաշահավետ պայմանները` Յունիբանկ ՓԲԸ-ն բարձրացրել է ԱՄՆ դոլարով «Տոնական-10» ժամկետային ավանդի տարեկան տոկոսադրույքը մինչև 9%, դրանով իսկ ապահովելով բանկի 10-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ մշակված ավանդի բարձր եկամտաբերությունը: ՀՀ դրամով գումարը ավանդադրելու դեպքում տոկոսադրույքը մնացել է անփոփոխ` 12.5%:
Ինչպես նշվում է բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, ֆիզիկական անձանց համար նախատեսված «Տոնական-10» ավանդը ներկայումս հանդիսանում է բանկի ամենապահանջված ավանդներից մեկը: Ավանդի նվազագույն գումարը կազմում է 400 հազար դրամ կամ 1 000 դոլար, ժամկետը` 181-ից մինչև 365 օր: Բոլոր ավանդատուներին անվճար տրամադրվում է ArCa կամ Visa քարտ և օվերդրաֆտի (վարկային միջոցների) ստացման հնարավորություն` ավանդի գումարի 90 տոկոսի չափով: «Տոնական-10» ավանդի ընդունման վերջնաժամկետն է 2011թ.-ի դեկտեմբերի 31-ը:
«Տոնական-10» ավանդի առանձնահատկությունը բարձր եկամտաբերությունն է: Այդ իսկ պատճառով բանկը արագ արձագանքեց շուկայի պայմաններին և որոշում կայացրեց բարձրացնել ավանդի տոկոսադրույքը: Յունիբանկի ավանդատեսակների լայն տեսականին հնարավորություն է տալիս ավանդատուին ընտրելու միջոցների տեղաբաշխման իր համար ամենահարմար տարեբարկը: Նման մոտեցման շնորհիվ Յունիբանկը ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդների ծավալով պահպանում է առաջատարի դիրքը ՀՀ բանկային համակարգում», – ասում է Յունիբանկի ֆինանսական տնօրեն Դիանա Ջեյրանյանը:
Բանկի ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդները 2011թ. հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ կազմել են 48 մլրդ դրամ` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճելով 20.6%-ով: Մինչև տարվա վերջ ֆիզիկական անձանց ավանդների ծավալը ծրագրվում է ավելացնել 10%-ով:

Стремясь предложить клиентам наиболее выгодные условия размещения средств, ЗАО “Юнибанк” повысил процентную ставку по срочному вкладу “Праздничный -10” в долларах США до 9% годовых, тем самым повысив доходность вклада, который был специально разработан к 10-летнему юбилею “Юнибанка”. Годовая процентная ставка по вкладу в драмах осталась неизменной и составляет 12.5%.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, вклад для физических лиц “Праздничный-10” в настоящее время является одним из наиболее популярных вкладов. Минимальная сумма вклада составляет 400 000 драмов или 1 000 долларов Средства можно разместить на срок от 181 до 365 дней. Всем вкладчикам бесплатно предоставляется банковская карта ArCa или Visa и возможность оформления овердрафта (кредитных средств) в размере 90% от суммы вклада. Вклад “Праздничный -10” принимается до 31 декабря 2011г.
“Отличительной особенностью вклада “Праздничный-10” является высокая доходность. Именно поэтому банк быстро среагировал на меняющиеся условия рынка и принял решение повысить процентную ставку по вкладу, – отметила финансовый директор “Юнибанка” Диана Джейранян.
Объем срочных вкладов физических лиц “Юнибанка” на 1 октября 2011г. составил 48 млрд драмов, увеличившись по сравнению с аналогичным периодом прошлого года на 20.6%. До конца года планируется увеличить объем вкладов физических лиц на 10%-ов.