Ամերիաբանկը շարունակում է ընդլայնել իր կողմից մատուցվող ծառայությունների տեսականին: Այս անգամ Ամերիաբանկն առաջարկում է 999.9 հարգի ոսկու ստանդարտացված ձուլակտորների վաճառք, որը նախատեսված է բոլոր հաճախորդների համար` և հաշվետեր և ոչ հաշվետեր, հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Ծառայությունը ենթադրում է տարբեր քաշերի ոսկու` 1ունցիա, 10գ, 20գ, 50գ, 100գ, 1000գ ստանդարտացված ձուլակտորների վաճառք իրավաբանական և ֆիզիկական անձանց: Ձուլակտորի հետ հաճախորդին տրամադրվում է նաև որակի սերտիֆիկատ:
Ամերիաբանկը ոսկու ստանդարտացված ձուլակտորների վաճառքի նպատակով կատարում է կանխիկ ոսկու գնանշում՝ ըստ ձուլակտորների քաշային մեծության, որը հրապարակվում է Բանկի ինտերնետային կայքի գլխավոր էջում www.ameriabank.am:
Ամերիաբանկը հաճախորդներին առաջարկում է նաև մետաղական հաշիվներ` անկանխիկ ոսկու հաշվառման և անկանխիկ ոսկով գործարքների կնքման համար, ինչպես նաև` ոսկու կառուցվածքային ավանդ:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ:

20 Октябрь 2011 - 08:10 AMT
ЗАО «Америабанк», расширяя линейку предоставляемых продуктов, на этот раз предлагает приобрести своим клиентам стандартизированные слитки золота 999 пробы.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, данное предложение предназначено для всех действующих и потенциальных клиентов банка.
«Америабанк» предлагает юридическим и физическим лицам приобретение стандартизированных слитков золота разных весовых категорий: 1 унция, 10 г, 20 г, 50 г, 100 г и 1000 г. Вместе со слитком клиенту также предоставляется сертификат качества.
С целью продажи стандартизированных слитков золота банк осуществляет маркировку наличного золота в зависимости от веса слитка, которая публикуется на главной веб-страничке банка.
Помимо этого «Америабанк» предлагает своим клиентам металлические счета для учета безналичного золота и заключения сделок посредством безналичного золота, а также золотой структурный депозит.