2011թ. հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ում գործում է 51 բանկոմատ և 186 POS-տերմինալ, որից 35-ը տեղադրված են Բանկի դրամարկղերում`կանխիկ գործարքների համար, իսկ 151-ը` առևտրի և սպասարկման կետերում: Մինչև 2011թվականի տարեվերջ «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն մտադիր է հասցնել բանկոմատների թիվը 56-ի, իսկ POS-տերմինալներինը` 200-ի: 2010թ. միևնույն ժամակահատվածի համեմատ Բանկի կողմից թողարկված վճարային քարտերի թիվն աճել է 25%-ով` 2011թ. հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ կազմելով 86 576 քարտ, որից VISA – 71 780, MasterCard – 14 796: Ակտիվ քարտերի թիվը կազմել է 25 805, որից VISA – 16 344 և MasterCard – 9 461: Միևնույն ժամանակահատվածում աշխատավարձային ծրագրերի թիվը կազմել է 131:
Հիշեցնենք, որ «Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի Խումբ» ՓԲԸ-ն VISA Inc. միջազգային վճարային համակարգերի լիիրավ անդամ է հանդիսանում 2002 թ-ից, MasterCard-ի անդամ` 2005թ-ից, ինչպես նաև ArCa լոկալ վճարային համակարգի անդամ` սկսած 2009թ-ից: 2009 թ-ին Բանկն ավարտել է իր միակ բաժնետեր` ռուսաստանյան Գազպրոմբանկի պրոցեսինգային կենտրոն սեփական պրոցեսինգային կենտրոնի միգրացիայի գործընթացը:

20 Октябрь 2011 - 09:46 AMT
На 1 октября 2011 года у ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» насчитывалось 51 банкомат и 186 POS-терминалов, из которых 35-POS-терминалов установлены в кассах банка и предназначены на выплату наличных, а 151 находится в торгово-сервисных предприятиях. «К концу 2011 года Банк планирует довести число банкоматов до 56, а POS-терминалов – до 200», – говорится в сообщении пресс-службы банка. По сравнению с данными на 1 октября 2010 года количество платежных карт, эмитированных банком возросло на 25% и на 1 октября 2011 года составило 86 576, из которых карты VISA – 71 780, MasterCard – 14 796. Количество активных карт на 1 октября 2011 года составляет 25 805, из которых VISA – 16 344 и MasterCard – 9 461. На 1 октября 2011 года количество «зарплатных» проектов составило -131.
ЗАО «Арэксимбанк-Группа Газпромбанка» является принципиальным членом международных платежных систем VISA Inc. с 2002 года, а MasterCard – с 2005 года, а также членом локальной платежной системы ArCa (с 2009 года). В 2009 году банк завершил миграцию собственного процессингового центра в процессинговый центр российского ОАО «Газпромбанк», который является единоличным акционером ЗАО «Арэксимбанк-Группа Газпромбанка».