Հոկտեմբերի 20-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,070,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 378.25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 378.25 դրամ:
Միաժամանակ, հոկտեմբերի 20-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 377,91 դրամ՝ հոկտեմբերի 19-ի համեմատ ավելանալով 0,46 կետով։ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 518,72 դրամ՝ կրճատվելով 3,07 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կրճատվել է 0,16 կետով՝ կազմելով 12,03 դրամ։ Այդ մասին հաղորդում է ԿԲ մամլո ծառայությունը։

20 Октябрь 2011 - 11:37 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 20 октября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $4,070 млн. по среднему курсу 378,25 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 378,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 20 октября составил 377,91 драма, увеличившись по сравнению с 19 октября на 0.46 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 518,72 драма, сократившись на 3.07 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.16 – до 12,03 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.