Հայաստանում 2011-ի սեպտեմբերին միջին ամսական աշխատավարձը 2010-ի նույն շրջանի համեմատ ավելացել է 7,1 տոկոսով՝ կազմելով 114 463 դրամ։ Միաժամանակ ամսական կտրվածքով աշխատավարձի ցուցանիշն աճել է 0,8 տոկոսով։
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, որը պետական կազմակերպություններում 2011-ի սեպտեմբերին միջին ամսական աշխատավարձը 2010-ի նույն շրջանի համեմատ ավելացել է 9,6 տոկոսով՝ կազմելով 93 028 դրամ, իսկ ահա ամսական կտրվածքով աճը կազմել է 2,1 տոկոս։
Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը կազմել է 4,5 տոկոս կամ 138 750 դրամ, միաժամանակ սեպտեմբերին ընթացիկ տարվա օգոստոսի համեմատ արձնագրվել է 0,2 տոկոս անկում։

Среднемесячная номинальная заработная плата в Армении в сентябре 2011 года по сравнению с аналогичным периодом 2010 года увеличилась на 7,1%, составив 114 463 драмов. При этом в месячном разрезе показатель зарплаты вырос на 0,8%.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в госорганизациях среднемесячная зарплата в сентябре 2011 года по сравнению с аналогичным периодом 2010 года увеличилась на 9,6%, составив 93 028 драмов, а вот в месячном разрезе рост составил 2,1%.
В негосударственных организациях рост зарплаты составил 4,5% или 138 750 драма, при этом в сентябре по сравнению с августом текущего года был зафиксирован спад на уровне 0,2%.