Հայաստանում 2011-ի սեպտեմբերին միջին ամսական աշխատավարձը 2010-ի նույն շրջանի համեմատ ավելացել է 7,1 տոկոսով՝ կազմելով 114 463 դրամ։ Միաժամանակ ամսական կտրվածքով աշխատավարձի ցուցանիշն աճել է 0,8 տոկոսով։
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, որը պետական կազմակերպություններում 2011-ի սեպտեմբերին միջին ամսական աշխատավարձը 2010-ի նույն շրջանի համեմատ ավելացել է 9,6 տոկոսով՝ կազմելով 93 028 դրամ, իսկ ահա ամսական կտրվածքով աճը կազմել է 2,1 տոկոս։
Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը կազմել է 4,5 տոկոս կամ 138 750 դրամ, միաժամանակ սեպտեմբերին ընթացիկ տարվա օգոստոսի համեմատ արձնագրվել է 0,2 տոկոս անկում։

According to updated statistical data, the average monthly salary totaled AMD 114 463 in Armenia in September 2011 increasing by 7,1%, as compared with the same period in 2010.
As the RA National Statistical Service reported, 0,8% increase was observed in September compared to August 2011.
9,6% and 4,5% growth was recorded in salaries of budgetary and private organizations against 2010 results, totaling AMD 93 028 and 138 750 respectively.
A growth of 2,1% and a slump of 0,2% was noted in salaries of budgetary and private organizations in September against August results.