Կոնստանտին Սարոյանը նշանակվել է ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն: Հոկտեմբերի 3-ից Կ. Սարոյանն ընտրվել է որպես գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիայի Խորհրդի կողմից, իսկ հոկտեմբերի 18-ին իր թեկնածությունը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից:
Կոնստանտին Սարոյանը նոր սերնդի առաջադեմ մասնագետներից է, փորձառու` բանկային կառավարման և տեխնոլոգիաների մշակման ու հայաստանյան շուկայում դրանց ներդրման գործում: Սարոյանն իր կարիերան սկսել է 1999 թ-ից: 2001-2002թթ. եղել է Հաշվարկաքլիրինգային խմբի ղեկավար Հայաստանի Կենտրոնական դեպոզիտարիայում: 2002թ.-ից ղեկավարել է մարքեթինգի, ստրատեգիական պլանավորման բաժինները ՀՀ մի շարք բանկերում:
2004-2011թթ. Սարոյանը զբաղեցրել է ղեկավար պաշտոններ «Արմսվիսբանկ» ՓԲԸ-ում: Հանդիսացել է բանկի ներքին աուդիտի ղեկավար, տնօրինության անդամ և ղեկավարել է տարբեր մի շարք ուղղություններ՝ ներառյալ մարքեթինգի, հասարակության հետ կապերի, մարդկային ռեսուրսների կառավարման, ռազմավարական պլանավորման, բիզնեսի զարգացման:
Կ. Սարոյանը նաև մասնակցել է միջազգային կազմակերպությունների տարբեր ծրագրերում և աշխատանքային խմբերում, որպես կապիտալի շուկայի զարգացման փորձագետ:
Կ. Սարոյանն ավարտել է Երևանի պետական համալսարանը, ունի տնտեսագիտական գիտությունների թեկնածուի կոչում, մասնակցել է բազմաթիվ սեմինարների և վերապատրաստումների Հայաստանում և արտերկրում: Նա դասավանդել է մի շարք համալսարաններում, ներկայումս դասավանդում է «Հայաստանում Ֆրանսիական Համալսարան» Հիմնադրամում:

Konstantin Saroyan was appointed as Chief Executive Officer of NASDAQ OMX Armenia.
On October 3, 3011 NASDAQ OMX Armenia Management Board approved Mr. Saroyan as Acting CEO pending registration by the Central Bank of Armenia, which was officially received on October 18, 2011.
Mr. Saroyan is a senior banking executive with solid experience of technologies implementation and development, strategic planning and management, gained from leading companies in Armenia. He started his career in 1999 in Armagrobank. In 2001-2002 Mr. Saroyan leaded Clearing and Settlement group in Central Depository of Armenia. Afterwards starting from 2002 he headed marketing, strategic planning in a number of Armenian banks.
In 2004-2011 Mr. Saroyan had senior executive positions in “Armswissbank” cjsc, including Head of Internal Audit, Member of the Management Board, as well as managed various departments of the bank, including marketing, PR, human resouces, strategic planning, business development.
Mr. Saroyan participated in Working groups of international organizations as an expert of capital market development.
Mr. Saroyan graduated from Yerevan State University and holds PhD in Economics. Mr. Saroyan attended to various seminars and trainings, both local and abroad. He was also a lecturer in a number of Universities in Armenia, currently teaching in French University of Armenia Foundation.