Հայաստանի Հանրային խորհրդում քննարկել են ապագայում նախատեսվող փոփոխությունները հարկային ու մաքսային ոլորտներում, որոնք նախատեսված են 2012թ. պետբյուջեով: Բացելով քննարկումը՝ Հանրային խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանը նշեց, որ կառավարության առաջարկած օրենսդրական փոփոխությունների փաթեթը նախնական է, այն կարող է փոփոխության ենթարկվել, ուստի քննարկումը ևս նախնական է:
Իր հերթին Հայրենական արտադրողների միության նախագահ և Հանրային խորհրդի ֆինանասատնտեսական ու բյուջետային հանձնաժողովի նախագահ Վազգեն Սաֆարյանը հայտարարեց լրագրողներին, որ բյուջեն ենթադրում է 101 մլրդ դրամով եկամտային մասի ավելացում հարկերի հաշվին, ինչն, անկասկած, կազդի տնտեսության զարգացման վրա և ցանկալի կլիներ լսել տարբեր ոլորտների մասնագետների կարծիքը, հասկանալու համար, թե ինչպես այդ փոփոխությունները կանդրադառնան հայրենական էկոնոմիկայի զարգացման վրա:

В Общественном совете Армении прошло обсуждение будущих изменений в налоговой и таможенной сферах, предусмотренных госбюджетом Армении на 2012 год. Открывая обсуждение глава Общественного совета Вазген Манукян отметил, что пакет законодательных изменений предлагаемых правительством предварительный, он может быть изменен, и поэтому обсуждение этих поправок советом также предварительное.
В свою очередь, председатель Союза отечественных производителей и финансово-экономической и бюджетной комиссии Общественного совета Вазген Сафарян заявил журналистам, что будущий бюджет предполагает увеличение доходной части бюджета за счет налогов на 101 млрд. драм, “ что вызовет определенные налоговые изменения”. Он добавил, что все эти изменения несомненно повлияют на развитие армянской экономики, и сегодня они хотят выслушать своих специалистов в разных сферах, чтобы понять, как эти изменения повлияют на развитие отечественной экономики.