Հայաստանի Հանրային խորհրդում քննարկել են ապագայում նախատեսվող փոփոխությունները հարկային ու մաքսային ոլորտներում, որոնք նախատեսված են 2012թ. պետբյուջեով: Բացելով քննարկումը՝ Հանրային խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանը նշեց, որ կառավարության առաջարկած օրենսդրական փոփոխությունների փաթեթը նախնական է, այն կարող է փոփոխության ենթարկվել, ուստի քննարկումը ևս նախնական է:
Իր հերթին Հայրենական արտադրողների միության նախագահ և Հանրային խորհրդի ֆինանասատնտեսական ու բյուջետային հանձնաժողովի նախագահ Վազգեն Սաֆարյանը հայտարարեց լրագրողներին, որ բյուջեն ենթադրում է 101 մլրդ դրամով եկամտային մասի ավելացում հարկերի հաշվին, ինչն, անկասկած, կազդի տնտեսության զարգացման վրա և ցանկալի կլիներ լսել տարբեր ոլորտների մասնագետների կարծիքը, հասկանալու համար, թե ինչպես այդ փոփոխությունները կանդրադառնան հայրենական էկոնոմիկայի զարգացման վրա:

The Public Council of Armenia hosted a discussion on planned changes in tax and customs sectors, envisaged by 2012 state budget.
According to Council chairman Vazgen Manukyan, the package of legislative amendments is subject to change so, similarly, only preliminary discussion on the issue will be held.
The head of the Union of Manufacturers and Businessmen of Armenia Vazgen Safaryan, in turn, noted that AMD 101 bln increase of budget revenue through upping taxation is envisaged. “Today, we’d like to consult experts to find out about possible influence of the amendments on the development of Armenian economy,” he noted.