Ռուսաստանի ծխախոտի շուկայում կոշտ մրցակցության պայմաններում Ռուսաստանում «Ֆիլիպ Մորիս Ինթերնեշնլը»այսօրվա դրությամբ զբաղեցնում է շուրջ 25,5 տոկոս։ Ինչպես հաղորդել է լրագրողներին «Ֆիլիպ Մորիս Իժորա» ՓԲԸ-ի գործարան (ՌԴ Լենինգրադի մարզ) կատարած մամլո այցելության ընթացքում հյուսիսային տարածաշրջանի հարցերով արտաքին և կորպորատիվ կապերի կառավարիչ Մարինա Կամաևան, այդ հաջողությունն ավելի քան 4000 պրոֆեսիոնալների ջանքերի արդյունք է, որոնք աշխատում են Ռուսաստանում։ «Շուկայում մեծ բաժնեմաս պահելը մեզ հաջողվում է արտադրանքի բարձր որակի շնորհիվ, ուստի սպառողները հավատարիմ են դրան»,- ասել է նա։ Գործարանում արտադրված արտադրանքը որակի հսկողություն է անցնում հատուկ լաբորատորիաներում 250 պարամետրերով։
Անդրադառնալով ծխախոտի նկատմամբ պահանջարկի միտումին՝ նա ասել է, որ այն անկում է ապրում, և այս իրողության պայմաններում «Ֆիլիպ Մորիս Իժորան» հենվում է որակի վրա։
Ներկա պահին գործարանի արտադրանքն արտահանվում է Հայաստան, Մոլդովա, Ուկրաինա, Ղազախստան, Միջին Ասիայի երկրներ, Սերբիա և Սինգապուր։
Phillip Morris International-ի (ԱՄՆ) մաքուր շահույթը 2011-ի երրորդ եռամսյակում անցյալ տարվա նույն շրջանի համեմատ աճել է 30,5 տոկոսով՝ մինչև 2,37 միլիարդ դոլար։
Phillip Morris International-ն ունի 56 գործարան աշխարհի 33 երկրներում։ 2010-ի տվյալներով Phillip Morris-ի բաժինը համաշխարհային շուկայում կազմել է 16 տոկոս (բացառությամբ ԱՄՆ-ի)։

В условиях жесткой конкурентной борьбы на сигаретном рынке России компания «Филип Моррис Интернешнл» на сегодняшний день занимает порядка 25,5%. Как сообщила журналистам в рамках пресс-тура на завод ЗАО «Филип Моррис Ижора» (Ленинградская область РФ) управляющая по внешним и корпоративным связям по Северному региону Марина Камаева, этот успех является результатом усилий более 4 000 профессионалов, работающих на двух современных фабриках России, производящих и реализующих высококачественную продукцию. «Держать высокую долю на рынке нам удается за счет высокого качества продукции, поэтому потребители остаются лояльными к ней», – подчеркнула она. На заводе произведенная продукция проходит контроль качества в специальных лабораториях по 250 параметрам.
Касаясь тенденции спроса на табачную продукцию, представитель российского завода сказала, что она идет на спад, а в этих реалиях, по словам Марины Камаевой, «Филип Моррис Ижора» делает ставку на качество».
Завод производит порядка 60 наименований таких всемирно известных марок сигарет, как Marlboro, Parliament, Virginia Slims, Muratti, Chesterfield, L&M, Bond Street и Next. В настоящее время продукция ЗАО «Филип Моррис Ижора» экспортируется в Армению, Молдову, Украину, Казахстан и страны Средней Азии, Сербию и Сингапур.
Чистая прибыль одного из крупнейших международных производителей табачной продукции Phillip Morris International (США) в третьем квартале 2011 года выросла на 30,5% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года – до 2,37 миллиарда долларов.
«Филип Моррис Интернэшнл» имеет 56 заводов в 33 странах мира. По итогам 2010 года доля Phillip Morris на мировом рынке составила 16% (за исключением США).