Չորրորդ ամենամյա հայ-ռուսական արդյունաբերկան EXPO-RUSSIA ARMENIA 2011 ցուցահանդեսը կանցնի Երևանում նոյեմբերի 3-5-ը կառավարության նիստերի տանը: Ցուցահանդեսի կազմակերպիչներն են «Զառուբեժ-Էքսպո» ԲԲԸ-ն և «Մուլտի գրուպ» կոնցեռնը: Ինչպես ասվում է կազմակերպիչների հաղորդագրության մեջ, EXPO-RUSSIA ARMENIA-ն անց է կացվում ՌԴ և Հայաստանի պաշտոնական պետական կառույցների, գործարար և ֆինանսական շրջանակների աջակցությամբ:
Ցուցահանդեսը կանցնի հետևյալ թեմաներով. Էներգետիկա, մեքենաշինություն, հեռահաղորդակցություններև կապ, բարձր տեխնոլոգիաներ և ինովացիաներ, գյուղատնտեսական և շինարարական տեխնիկա, լեռնահանքային արդյունաբերություն, շինարարություն, մետալուրգիա, ավտոմոբիլային արդյունաբերություն, բժշկություն և դեղագործություն, սննդամթերք, բանկեր ու ապահովագրական ընկերություններ, երկրաբանություն, կրթություն, տրանսպորտ ու լոգիստիկա:

28 Октябрь 2011 - 08:51 AMT
Четвертая Российско-Армянская промышленная выставка «EXPO-RUSSIA ARMENIA 2011» пройдет в Ереване 3-5 ноября
Четвертая ежегодная Российско-Армянская промышленная выставка «EXPO-RUSSIA ARMENIA 2011» пройдет 3-5 ноября в Доме заседаний правительства Армении. Организаторами выставки выступают ОАО Зарубеж-Экспо» и концерн «Мульти Груп».
Как отмечается в сообщении организаторов выставки, «Expo-Russia Armenia» проводится при поддержке официальных государственных структур России и Армении, профильных министерств и ведомств, деловых и финансовых кругов наших стран.
Выставка пройдет по следующим тематикам: энергетика, машиностроение, телекоммуникации и связь, высокие технологии и инновации, сельскохозяйственная и строительная техника, горнодобывающая промышленность, строительство, металлургия, автомобильная промышленность медицина и фармацевтика, продукты питания, банки и страховые компании, геология, образование, транспорт и логистика.
«Целью выставки является дальнейшее развитие экономического, политического, культурного, научно-технического сотрудничества между Россией и Арменией», – говорится в сообщении.