ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ Արարատի, Լոռու, Կոտայքի, Շիրակի, Սյունիքի, Տավուշի մարզպետները, երկօրյա աշխատանքային այցով մեկնեց Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն:
Պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի, վարչապետ Արա Հարությունյանի հետ, որոնց ընթացքում կքննարկվեն Հայաստանի մարզերի և Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության վարչական շրջանների միջև փոխգործակցության ընդլայնմանն ու խորացմանն առնչվող հարցեր:
Մարզպետները կայցելեն Լեռնային Ղարաբաղի գործընկեր վարչական շրջաններ, տեղերում կքննարկեն համագործակցության հնարավորություններն ու ուղղությունները, ինչպես նաև կոնկրետ ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր:
Այցելության արդյունքները և ձեռք բերված պայմանավորվածությունները կամփոփվեն ԼՂՀ կառավարությունում, հաղորդում է ՏԿՆ հասարակայնության հետ կապերի բաժինը։

28 Октябрь 2011 - 09:32 AMT
Делегация, возглавляемая вице-премьером, министром территориального управления Армении Арменом Геворкяном, в состав которой входят губернаторы Арарата, Лори, Котайка, Ширака, Сюника, Тавуша, с двухдневным рабочим визитом отбыла в НКР.
Как отмечается в сообщении пресс-службы Министерства ТУ, в Арцахе состоятся встречи делегации с президентом НКР Бако Саакяном, премьер-министром Ара Арутюняном, в ходе которых будут обсуждены вопросы расширения и углубления сотрудничества между областями Армении и административными районами Нагорно-Карабахской Республики.
Губернаторы посетят административные районы НКР, обсудят на местах возможности и направления сотрудничества, а также вопросы, связанные с реализацией конкретных программ.