Կոկա-կոլան պատրաստվում է փոխել տարայի գույնը: 2011թ. նոյեմբերից մինչ 2012թ. փետրվարը ժողովրդականություն վայելող ըմպելիքը կվաճառվի նոր տարայով: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել «Կոկա-կոլա հելլենիկ բոթլինգ քամփնի Արմենիա» ՓԲԸ-ի հաղորդակցությունների գծով տնօրեն Արա Բրուտյանը, Վայրի բնության համաշխարհային հիմնադրամի հետ համագործակցության շրջանակներում անցկացվող Արկտիկայի սպիտակ արջերի պահպանմանն ուղղված ակցիան կվերաբերի Կոկա-կոլայի ներկայության խոշոր շուկաներին:
Ինչ վերաբերում է Հայաստանի շուկային, ապա, ըստ նրա, ընկերությունը դեռևս մտադիր չէ նման ակցիա անցկացնել:
Կոկա-կոլայի տարային ձևավորումը չի փոխվել 1922 թվականից: Այժմ բանկաները կլինեն սպիտակ գույնի, ներքևի մասում ունենալով սպիտակ արջի պատկեր, սակայն ընկերության լոգոտիպը նախկինը կմնա՝ կարմիր:

28 Октябрь 2011 - 10:03 AMT
Coca-Cola собирается изменить цвета тары. С ноября 2011 года по февраль 2012 популярный напиток будет продаваться в таре нового дизайна. Как сообщил PanARMENIAN.Net директор по коммуникациям «Кока-Кола Хелленик Ботлинг Кампни Армения» Ара Брутян, акция в рамках сотрудничества с Всемирным фондом дикой природы в деле спасения белых медведей в Арктике коснется крупных рынков присутствия всемирно известного прохладительного напитка.
Что же касается рынка Армении, то по его словам, в планы компании пока не входит проведение акции на территории республики.
Оформление тары «Кока Колы» не менялось с 1922 года. Теперь банки будут белого цвета и в нижней части изображен белый медведь, при этом логотип компании останется прежним – красного цвета.