Հոկտեմբերի 28-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,35 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 379.25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 379.25 դրամ:
Հոկտեմբերի 28-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 378.58 դրամ` հոկտեմբերի 27-ի համեմատ ավելանալով 0.16 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 536.75 դրամ` ավելանալով 7.42 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.22 կետով` կազմելով 12.73 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 28 октября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,35 млн. по среднему курсу 379,25 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 379,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 28 октября составил 378,58 драма, увеличившись по сравнению с 27 октября на 0.16 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 536,75 драма, увеличившись на 7.42 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.22 – до 12,73 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.