Հոկտեմբերի 31-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,000,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 379.12 դրամ 1 ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 378.5 դրամ:
Միաժամանակ, հոկտեմբերի 31-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 379,59 դրամ՝ հոկտեմբերի 28-ի համեմատ ավելանալով 1,01 կետով։ Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 530,97 դրամ՝ կրճատվելով 5,78 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կրճատվել է 0,13 կետով՝ կազմելով 12,60 դրամ։ Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը։

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 31 октября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $4 млн. по среднему курсу 379,12 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 378,5 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 31 октября составил 379,59 драма, увеличившись по сравнению с 28 октября на 1.01 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 530,97 драма, сократившись на 5.78 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.13 – до 12,60 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.