«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն սկսել է սպասարկել «Յուքոմ» ընկերության բաժանորդներին: Այսուհետ, ընկերության կողմից մատուցվող հեռահաղորդակցության ծառայությունների (ինտերնետ, մալուխային հեռուստատեսություն և թվային հեռախոսակապ) դիմաց վճարումները կարող են իրականացվել բանկի բոլոր բաժանմունքներում:
Բանկում գործում է «Տելեքարդ» համակարգը, որը թույլ է տալիս հաճախորդին կատարել կոմունալ, ինչպես նաև ինտերնետի, բջջային և ֆիքսված կապի վճարումները sms-հաղորդագրությունների միջոցով:
2011թ. հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ բանկի ընդհանուր կապիտալը կազմել է 15.5 մլրդ դրամ, ակտիվները – 82.3 մլրդ դրամ, պարտավորությունները – 66.8 մլրդ դրամ: Ընթացիկ 9 ամիսների արդյունքներով բանկն ապահովել է 778.8 մլն դրամի զուտ հասույթ: Բանկում գործում է 15 մասնաճյուղ` 6-ը Երևանում և 9-ը հանրապետության տարբեր շրջաններում, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

3 Ноябрь 2011 - 09:22 AMT
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» приступил к обслуживанию абонентов компании UCOM. «Впредь возможность оплаты предоставляемых компанией UCOM телекоммуникационных услуг (интернет-услуг, услуг кабельного телевидения и IP- телефонии) будет доступна абонентам в любом отделении банка», – говорится в сообщении пресс-службы банка.
В банке действует система Телекард, благодаря которой клиент может оплачивать коммунальные услуги, услуги Интернета, сотовой и стационарной связи посредством sms-сообщений.
Общий капитал банка на 1 октября 2011 года составил 15.5 млрд. драмов, активы – 82.3 млрд. драмов, обязательства – 66.8 млрд. драмов. По итогам 9 месяцев банк обеспечил чистую прибыль в размере 778.8 млн. драмов. Филиальная сеть банка насчитывает 15 подразделений, из которых 6 расположены в Ереване и 9 – в регионах страны.