ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ ՓԲԸ-ն առաջին տեղն է գրավել «Հայաստանի ամենաժողովրդական բանկ» անվանակարգում, որն անցկացվել է Credit AM խորհրդատվական ընկերության կողմից հարցման կարգով, որին մասնակցել է ընդհանուր առմամբ 11 100 մարդ: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի օգտին քվեարկել են մասնակիցների 20%-ը:
«Մենք շատ ուրախ ենք, որ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ճանաչվել է Հայաստանի ամենաժողովրդական բանկը և շնորհակալ ենք Credit AM խորհրդատվական ընկերությանը նման ուշադրության, նախաձեռնության և օբյեկտիվորեն կատարված աշխատանքի համար:
Ամենաժողովրդականը հասկանալի, հասանելի, հուսալի և արդյունավետ բանկն է, որտեղ ամեն ինչ նպատակաուղղված է ֆինանսական հարցերի գրագետ և օպերատիվ լուծմանը: Բացի այդ, դա բանկ է, որը վայելում է բնակչության բարձր վստահությունը: Համապատասխանաբար, մենք պետք է պահպանենք մեր առաջատար դիրքերը ֆինանսական շուկայում և շարունակել առաջարկել մեր հաճախորդներին նոր և առավել հարմար պրոդուկտներ և ծառայություններ»,- ասել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Վալերի Օվսյաննիկովը:
ՀՀ բանկերի հանդեպ ժողովրդական բանկի վերաբերմունքի որոշման և ժողովրդական վարկանիշը ձևավորելու նպատակով 2011թ. հունիս-հոկտեմբեր ամիսների ընթացքում Credit AM խորհրդատվական ընկերությունն իր www.credit.am կայքի և Facebook սոցիալական ցանցի Credit AM էջի այցելուներին առաջարկում էր ձայն տալ իրենց բանկին: Ժողովրդական վարկանիշի առաջին եռյակը բաղկացած է օտարերկրյա կապիտալի տարր ունեցող բանկերից. երկրորդ տեղում (15%) ԱԿԲԱ-Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկն է, որի կանոնդրական կապիտալի 15,6%-ը պատկանում է ֆրանսիական Credit-Agricol Բանկին, իսկ եռյակը եզրափակում է բրիտանական Էյչ-Էս-Բի-Սի բանկային խմբին պատկանող Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան ՓԲԸ-ն – 14%:

ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» занял первое место в номинации «Самый народный банк Армении», проведенной консалтинговой компанией Credit AM.
Цель опроса – определение отношения народонаселения страны к банкам Армении и формирование народного рейтинга. В проведенном опросе участвовало 11100 человек. Народный рейтинг банков РА возглавил «Банк ВТБ (Армения)» с результатом в 20%.
“Мы очень рады, что Банк ВТБ (Армения) признан самым народным банком РА и благодарны консалтинговой компании Credit AM за заслуживающую вниманию инициативу и объективно проведенную работу. Самый народный – это понятный, доступный, надежный и эффективный банк, где все направлено на грамотное и оперативное решение финансовых вопросов. Более того, это банк, который пользуется высоким доверием населения. Соответственно, мы должны сохранять свои лидирующие позиции на финансовом рынке и продолжать предлагать нашим клиентам все новые и все более удобные продукты и услуги”, – сказал генеральный директор-председатель директората Банка ВТБ (Армения) Валерий Овсянников.
Для определения народного отношения к банкам РА и формирования народного рейтинга в сентябре-октябре 2011 г. консалтинговая компания Credit AM провела опрос среди посетителей сайта www.credit.am, а также на своей странице в социальной сети Facebook.
На втором месте с показателем 15% – ACBA Credit Agricole Bank, 15.6% капитала которого принадлежит французскому банку Credit-Agricole. И, наконец, с показателем 14% замыкает первую тройку лидеров банк, принадлежащий группе британский банков HSBC Банк Армения.