Նոյեմբերի 9-ին Թբիլիսիում ՀԲ և դոնոր-կազմակերպությունների նախաձեռնությամբ տեղի կունենա հանդիպում Հայաստանի, Վրաստանի, Ադրբեջանի և մի շարք ֆինանսական կառույցների ներկայացուցիչների միջև: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՀ տրանսպորտի ու կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը: «Հանդիպմանը կքննարկվեն տարածաշրջանային ծրագրեր»,-ասել է նա: Նախարարը հավելել է նաև, որ հանդիպմանը մասնակցում են 7-8 միջազգային ֆինանսական կառույցների ներկայացուցիչներ:
Իր հերթին Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարար Վերա Կոբալիան նշել է, որ վաղը կշարունակի քննարկումը Մանուկ Վարդանյանի հետ Թբիլիսիում՝ Երևանում արծարծված հարցերի շուրջ: Երկու նախարարները հավելել են, որ վիճահարույց հարցերն ու խնդիրները կքննարկվեն նաև Հայաստանի ու Վրաստանի միջկառավարական հանձնաժողովի նիստում, որը տեղի կունենա նոյեմբերի 17-18-ին:

On November 9, a World Bank-initiated conference will be held in Tbilisi to host representatives of Armenian, Georgian, Azerbaijani governments and international financial structures.
As Armenian Minister of Transport and Communication Manuk Vardanyan told a news conference in Yerevan, the conference will focus on regional programs.
As Georgia’s Minister of Economy and Sustainable Development Vera Kobalia, in turn, noted, discussion of issues covered in Yerevan will be continued tomorrow in Tbilisi, as well as on November 17-18 intergovernmental committee sitting in Georgia’s capital.