«Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ն 2011 թվականի 3-րդ եռամսյակում գրանցել է աճ բանկային գրեթե բոլոր ցուցանիշներով: «Նշված ժամանակահատվածում Բանկի ակտիվներն աճել են 12.7%-ով` հասնելով 67.78 մլրդ ՀՀ դրամի»,- ասվում է բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Բավական մեծ աճ է գրանցվել վարկային պորտֆելում: Սեպտեմբերի 30-ի դրությամբ վարկային պորտֆելը հասել է գրեթե 40 մլրդ ՀՀ դրամի, այսինքն, գրանցվել է ավելի քան 10 մլրդ ՀՀ դրամի աճ, որը կազմում է գրեթե 34 %, ընդ որում, միայն 3-րդ եռամսյակում վարկային պորտֆելն աճել է 4.4 մլրդ դրամով:
Բանկի պարտավորությունները սեպտեմբերի 30-ի դրությամբ կազմում է ավելի քան 52 մլրդ ՀՀ դրամ: Ֆիզիկական անձանցից ներգրավված ավանդային պորտֆելը նշված ժամանակահատվածում աճել է մոտ 37%-ով` հասնելով 15.1 մլրդ ՀՀ դրամ: Սույն թվականի սեպտեմբեր ամսվա արդյունքներով ֆիզիկական անձանցից ներգրավված ավանդային պորտֆելը աճել է 5.6 մլրդ ՀՀ դրամով նախորդ տարվա սեպտեմբեր ամսվա համեմատ, այսինքն, 1 տարում միայն ֆիզ անձանցից ներգրավված ավանդային պորտֆելը աճել է ավելի քան 60%-ով:
«Անելիք» դրամական փոխադրումների համակարգով 2011 թվականի առաջին 9 ամիսների ընթացքում իրականացվել է շուրջ 766.2 մլն ԱՄՆ դոլարի փոխանցումներ, ինչը 13.5%-ով գերազանցում է 2010 թվականի նույն ժամանակահատվածում իրականացված փոխանցումների ծավալը: «Նշված աճի տեմպերի պահպանման դեպքում 2011 թվականի արդյունքներով «Անելիք» համակարգով իրականացված փոխանցումները կհատեն 1 մլրդ ԱՄՆ դոլար սահմանագիծը»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:

8 Ноябрь 2011 - 14:30 AMT
По итогам первых девяти месяцев 2011 года ЗАО «Банк Анелик» зафиксировал существенный рост почти по всем показателям. «За указанный период активы банка увеличились на 12,7 %, достигнув 67,8 млрд. драмов», – говорится в сообщении пресс-службы банка.
Значительный рост зафиксирован в кредитном портфеле банка, который по состоянию на 30 сентября составил порядка 40 млрд драмов, рост в размере более 10 млрд драмов (около 34%). Причем только в 3-м квартале кредитный портфель увеличился на 4,4 млрд драмов.
На конец сентября обязательства «Банка Анелик» составили более 52 млрд драмов. Депозитный портфель, привлеченный от физических лиц, увеличился почти на 37%, достигнув 15,1 млрд драмов. В сентябре депозитный портфель по линии физлиц по сравнению с сентябрем прошлого года увеличился на 5,6 млрд драмов. При этом за год депозитный портфель, привлеченный только от физических лиц, увеличился на более чем 60%.
По системе денежных переводов «Анелик» за отчетный период было осуществлено переводов на сумму около $766,2 млн, что на 13.5% превышает показатели того же периода прошлого года. «При сохранении подобного темпа роста объем денежных переводов по системе «Анелик» по итогам 2011 года превысит $1 млрд.», – отмечается в сообщении.