ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի գլխավորած պավիրակությունը կմասնակցի նոյեմբերի 10-11-ը Թբիլիսիում Համաշխարհային բանկի կողմից կազմակերպված` Հարավային Կովկասի տրանսպորտի ոլորտի հեռանկարներին նվիրված բարձրաստիճան ներկայացուցիչների համակարգման տարածաշրջանային ժողովին:
ՏԿՆ-ից հայտնում են, որ ժողովի նպատակն է առավելագույնի հասցնել դոնորների ծրագրերի ազդեցությունը տնտեսության զարգացման վրա` դրանք համապատասխանեցնելով ազգային ծրագրերին և ամրապնդել դոնորների համակարգումը:
Ժողովը հնարավորություն կընձեռի ներկայացնել ազգային ծրագրերը, հստակեցնել ներդրումային առաջնահերթությունները և առաջ քաշել դոնորների օժանդակության կարիք ունեցող նոր ծրագրերի գաղափարները:

Возглавляемая министром транспорта и связи Армении Мануком Варданяном делегация примет участие в региональном форуме в Тбилиси, посвященном перспективам сферы транспорта Южного Кавказа под председательством высокопоставленных представителей сферы, организатором которого выступает Всемирный банк.
Как сообщает пресс-служба Министерства транспорта и связи Армении, цель форума – максимально донести воздействие донорских программ на экономическое развитие, приведя их в соответствие с нацпрограммами, и укрепить председательство доноров.
Помимо этого, как отмечается в сообщении, форум позволит представить нацпрограммы, уточнить инвестиционные приоритеты и продвинуть вперед те программы, которые в большей степени нуждаются в донорской поддержке.