Նոյեմբերի 7-11-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 62,118,807 ԱՄՆ դոլար 381.85 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 72,382,969 ԱՄՆ դոլար 383.34 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 13,990,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 384.74 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 400,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 383.69 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հոկտեմբերի 31-ից նոյեմբերի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 28.1 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 45.8 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը։

С 7 по 11 ноября на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 62,118,807 долларов США по 381.85 драма/1 доллар США и продано 72,382,969 долларов США по 383.34 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 13,990,000 долларов США по 384.74 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 400,000 долларов США по 383.69 драма/1 доллар США.
С 31 октября по 6 ноября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 28,1 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 45,8 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.