«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն իր հաճախորդներին առաջարկում է է վարկային գիծ «ՀԱՅՌՈՒՍԳԱԶԱՐԴ» ՓԲԸ բնական գազի մատակարարման դիմաց վճարումներ կատարելու նպատակով:
«Վարկային գիծը բացվում է հաճախորդի բանկային հաշվին: Տվյալ ծառայությունից կարող են օգտվել ինչպես իրավաբանական, այնպես էլ ֆիզիկական անձինք»,- ասվում է ընկերության մամլո հաղորդագրության մեջ:
«Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ հիմնադրվել է 1998թ.` Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև ֆինանսական հոսքերի սպասարկման և ձեռներեց կազմակերպություններին (բիզնեսի) աջակցության համար: 2007 թվականից Բանկը 100%-ով հանդիսանում է ռուսաստանյան խոշորագույն բանկերից մեկի` "Գազպրոմբանկ"(ԲԲԸ) դուստր ձեռնարկությունը: «Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ հանդիսանում է VISA և MasterCard միջազգային վճարային համակարգերի, ինչպես նաև ArCa լոկալ վճարային համակարգի լիիրավ անդամ: Բանկն ունի 15 մասնաճյուղ, այդ թվում` 9 հանրապետության մարզերում և 6-ը Երևանում:

14 Ноябрь 2011 - 06:46 AMT
ЗАО «Арэксимбанк – группа Газпромбанка» предложил своим клиентам новую услугу по открытию кредитной линии на оплату «АрмРосгазпрому» стоимости потребленного газа.
«Кредитная линия открывается на банковский счет клиента. Воспользоваться данной услугой могут как юридические, так и физические лица», – говорится в сообщении компании.
ЗАО «Арэксимбанк – группа Газпромбанка» основанo в 1998 году для поддержки предпринимательства и обслуживания финансовых потоков между Россией и Арменией. Банк является 100-процентной дочерней структурой крупнейшего российского банка «Газпромбанк» (Открытое Акционерное Oбщество). ЗАО «Арэксимбанк – группа Газпромбанка» – полноценный член международных платежных систем VISA и MasterCard,а также локальной платежной системы ArCa. У Банка 15 филиалов, в том числе 9- в областях Армении и 6 – в столице Армении городе Ереване.