2011 թ հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին Երևանի փայլաթիթեղագլանաման ԱՐՄԵՆԱԼ գործարանը, որը ՍԱՅԱՆԱԼ, «Ուրալսկայա ֆոլգա» և «Սայանսկայա Ֆոլգա» ձեռնարկությունների հետ կազմում է ՌՈՒՍԱԼ-ի փաթեթավորման դիվիզիոնը, թողարկել է 18 615 տ արտադրանք, ինչը 3,4 % ով ավելի է, քան անցյալ տարվա նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշը:
Արտահանման ծավալը հաշվետու ժամանակաշրջանում կազմել է 17 838 տ փայլաթիթեղ: ՀՀ պետեկամուտների կոմիտեի տվյալներով ԱՐՄԵՆԱԼ-ի արտահանման մաքսային արժեքի աճը գումարային արտահայտությամբ կազմել է 12,4% – 63,646 մլն դրամ:
Հաշվետու տարվա 9 ամիսների ընթացքում գործարանը ՀՀ պետբյուջե փոխանցել է 986,1 մլն դրամ, ինչը 37%-ով ավելի է, քան 2010 թ. հունավար-սեպտեմբեր ամիսների ցուցանիշը:
ԱՐՄԵՆԱԼ-ը ստեղծվել է Երևանում 2000 թ. մայիսին Քանաքեռի ալյումինի գործարանի հիմքի վրա, այն Հայաստանի խոշորագույն արտադրական ձեռնարկություններից է, Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում փայլաթիթեղի միակ արտադրողը: ՍԱՅԱՆԱԼ, «Ուրալսկայա ֆոլգա» և «Սայանսկայա ֆոլգա» ձեռնարկությունների հետ կազմում է ՌՈՒՍԱԼ ընկերության փաթեթավորման դիվիզիոնը:

14 Ноябрь 2011 - 06:59 AMT
За январь-сентябрь 2011 года ереванский фольгопрокатный завод АРМЕНАЛ, который вместе с предприятиями САЯНАЛ, “Уральская фольга” и “Саянская фольга” образует в Упаковочный дивизион РУСАЛа, произвел 18 615 тонн продукции, что на 3,4% больше, чем за аналогичный период прошлого года.
Объем экспорта за отчетный период составил 17 838 тонн фольги. По данным Комитета по госдоходам Армении, рост таможенной стоимости экспорта АРМЕНАЛа в денежном выражении составил 12,4% – до 63,646 млн долларов. Как отмечается в сообщении пресс-службы компании, за 9 месяцев текущего года завод перечислил в бюджет Армении 986,1 млн драмов, что на 37% больше, чем за январь-сентябрь 2010 года.