2012թ. Հայաստանում կգործի պետգնումների էլեկտրոնային համակարգը՝ armeps.am: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը:
«Համակարգը հնարավորություն է տալիս խուսափել միջնորդներից, կեղծումներից, ինչպես նաև նվազեցնում է կոռուպցիոն ռիսկերը»,-հայտարարել է նախարարը: Ըստ նրա, համակարգը համապատասխանում է բոլոր միջազգային պահանջներին: Ինչպես ասել է Վաչե Գաբրիելյանը, այսօրվա դրությամբ համակարգն արդեն գործում է պիլոտային ռեժիմով և մրցույթների առաջին արդյունքները հայտնի կդառնան ընթացիկ տարվա դեկտեմբերին, իսկ 2012թ. շուրջ 60 պետական մարմիններ կմիանան համակարգին:
Բոլոր ցանկացողները կգրանցվեն Պետգնումների աջակցության կենտրոնում, հավելել է նա: Բացի այդ, նրա խոսքով, ժամանակն ու ռեսուրսները խնայելու համար մասնակիցները հնարավորություն կստանան այլևս չներկայացնել մի շարք փաստաթղթեր:

Starting from 2012, state procurements in Armenia will be implemented through armeps.am online system, RA Finance Minister said.
“The system enables to avoid any kind of mediation, substitution of information and falsification. It will also help boost transparency of state expenditures and reduce corruption risks,” Vache Gabrielyan told a press conference on November 14.
According to the Minister, initial results of tenders are due December 2012, with about 60 government institutions engaged.
In this context, he noted that those willing to participate should register in Public Procurement Office.