Նոյեմբերի 14-ին Հայաստանի NASDAQ OMX ֆոնդային բորսայում իրականացվել է 3,75 մլն. դոլարի արտարժույթի առք ու վաճառք` 1 ԱՄՆ դոլարի դիմաց 384,97 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 385,05 դրամ:
Ընդ որում, նոյեմբերի 14-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 384,45 դրամ, նոյեմբերի 11-ի համեմատ աճելով 0,36 կետով : Միաժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 526,54 դրամ, աճելով 2,56 կետով, իսկ 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը` 12,63 դրամ (աճը 0,05 կետ): Այդ մասին տեղեկացնում է Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 14 ноября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3,75 млн. по среднему курсу 384,97 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 385,05 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 14 ноября составил 384,45 драма, увеличившись по сравнению с 11 ноября на 0.36 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 526,54 драма, увеличившись на 2.56 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.05 – до 12,63 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.